Postovani, porodila sam se pre 47 dana. Menstruaciju nakon porodjaja jos uvek nisam dobila, da li je to normalno? Drugo pitanje je da li mogu da ostanem trudna iako nemam menstruaciju? Da li smem da pocnem sa koriscenjem kontraceptivnih pilula ili da sacekam 6 meseci od porodjaja? Da li su kontraceotivne vaginalete pouzdane i da li uz njih treba koristiti i kondom? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 05. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Prvi menses obično dobijete 6 do 7 nedelja nakon poroda, ukoliko dojite kontraceptivne pilule se ne smeju koristiti, tada se može4 staviti spirala i to klasične ili hormonalna mirena,.