Dojim bebu koja ima 6 nedelja, vec dve nedelje u desnoj dojci napipavam kuglicu-zastoj mleka, prvo sam krenula sa masazama i izmlazivanjem a kada to nije dalo rezultata obratila sam se onkologu koji je ultrazvukom konstatovao upalu, mastitis i terapija je 5 penicilina od 1600. . . Posle tri injikcije nevidim nikakvo poboljsanje, kvrga je veca a koiza na povrsini crvena. Sta bi mogao biti sledeci korak? Jos injekcija ili intervencija hirurga u krajnjem slucaju?

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Možda neki cefalosporinski preparat u konsultaciji sa vašim ginekologom/panklav i slično / još 7 do 10 dana. To su lekovi koji se smeju dati u laktaciji.