Imala sam redovne menstruacije i doživela sam strašan sres i prestala sam da imam menstruacije i nemam ih već 12 meseci. Bila sam na kontrolu hormona koja je bila dobra ali sam pre toga pila jod na svoju ruku. Da li je to bila moja greška ili sam trebala da nastavim sa jodom? Koristila sam lekove koji utiču na mestruaciju negativno i sad sam prestala sa korišćenjem ali i dalje nemam menstruaciju. Kako se ona može ponovo pobuditi ili izazvati da krene svojim tokom kao i ranije? Veliki pozdrav

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      stres je najveći neprijatelj regulacije menstrualnog ciklusa, koliko imate godina, moja vam je preporuka da uzmete hormon fsh iz krvi i sa tim nalazom da se javite ginekologu i endokrinologu.