Poštovani,
    Htjela sam Vas zamoliti da mi objasnite kako da izvedem računanje ovulacije, kad mi ciklus ni jedan mjesec nije redovan, Januar sam dobila 14-tog, Februar17-tog, Mart 21-vog, april 24-tog, jer pokušavam da ostanem u drugom stanju!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Najbolje je da odete na ultrazvučni pregled jedanaestog dana od prvog dana menstruacije i da Vam se uradi folikulometrija. Naime tada se vidi da li u desnom ili levom jajniku imate jajnu ćelije, koja se zove dominantni folikul i koja će u tom ciklusu dati ovulaciju. Te se kroz još jedno merenje može ciljano reći kada da imate odnos koji bi doveo do trudnoće. Napominjem da svi ciklusi nisu sa ovulacijama, dakle nisu svi ciklusi plodni.
      Pozdrav.