Postovani doktore,jel mozete malo vise da mi kazete o paraovarijskoj cisti?Kakva je to cista,da li je opasna,da li moze da nestane sama od sebe,zasto se pojavljuje...?O njoj na internetu jako malo se govori,a ja je imam na desnom jajniku 2cm.Rekli ste mi da nije opasna jer planiram trudnocu ali bi ipak volela da znam nesto vise.Jel moze trudnoca da pomogne da se ona povuce?Tako nesto mi se desilo kad sam imala ranicu na materici,zatrudnela sam(nazalost bio je pobacaj)ali ranice posle vise nije bilo?Hvala puno na svim dosadasnjim odgovorima,puno mi pomazete.Hvala

    Odgovoreno: 18. 05. 2008.
    • O paraovarijalnoj cisti sam Vam napisao onoliko koliko Vi treba da znate: radi se o cisti koja je pored jajnika, nije opasna, ne pretstavlja opasnost po trudnocu, nece se povuci u trudnoci, a moze se operativno otkloniti ukoliko pravi problem- sto je retko. Radi se o cisti koja nastaje iz embionalih struktura paraooforona i mezooforona, a to je za Vas potpuno nebitmo. Samo Vi ostanite trudni i ne sekirajte se.