Intresuje me da li postoji neki registrovani medikament u uoptrebi za smanjivanje mioma- firoida. Koristila sam hormonalne tablete i imala opreciju mioma pre nekoliko godina istih. Zbog mioma koji su sada po celoj materice namogu da ostanem u drugom stanju. Radila sam IVF tretman ali nijedan od cetri puta nije uspeo. Razlog miomi. Ocajna sam zbog toga. Sa Postovanjem Maja Balanovic

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.
    • Postoji lek koji se koristi za medikamentozno lecenje mioma a mehanizam dejstva je vestacka menopauza u trajanju od 6 meseci- Zoladex, ali nisam siguran da je moguce postici efekat koji Vama treba. Moj savet je da se uradi histeroskopija (da se vidi da li ima mioma koji remete supljinu materice) i da se histeroskopski intervenise ukoliko je moguce a ako nije onda klasicna operacija ponovo.