Odnos mi je bolan,ali samo na pocetku vag.kanala a u nutra pod prstom osecam neravnine koje pod rukom nisu bolne.Ne prija mi nikakav odnos i ne znam sta da radim.Da li postoji slicnost izmedju Kondiloma i Candide,i da li su kondilome povratne??
    postovanje i pozdrav od Maje

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.
    • Bolni odnosi nisu prirodna stvar te treba potraziti uzrok. Prvo treba preispitati odnos sa partnerom, popricati o tom problemu - ako je mozda tu problem. Zatim treba uraditi ginekoloski pregled, grupu vag. sekreta i ako treba V+C bris ( i naravno leciti). Sledeci korak je kolposkopija i Papa test. Ako je sve to u redu preispitati hormonski status.. Kondilomi nemaju nikakve veze sa Candidom i posto se radi virusnoj intraepitelnoj infekciji mogu se vratiti.