Po vasem misljenju, koji je najbolji proizvod za odrzavanje licne higijene? Da li je to obican sapun, bebi sapun ili je to kupka namenjena specijalno za intimne delove tela? Pogledajte reklame za razne proizvode gde pise "preporuceno od strane ginekologa" a meni moj ginekolog sa VMA kaze da je to cisto bacanje para! Pa ko je u pravu? I ono najvaznije, MOJ PROBLEM!  Imam 24 god., nisam radjala, nisam abortirala, cesto imam policisticne jajnike, ciklus je neredovan, krvarenja mi traju i po mesec i po dana, dobijam posle tri dana pauze, pila sam sve moguce hormone od svoje 14.god, pila kontraceptivne pilule, imam nesnosljive bolove itd.,itd.. PAPA test uredan, ceste infekcije (pitam se odakle).. Pitanje glasi: Da li ja i kako mogu da normalizujem svoj zivot? Ko beba ne izlazim iz "pampersa" a brufen, diklofen, panadol i tona drugih analgetika ne pomaze. Neki kazu da treba da ostanem u drugom stanju, a vi ?

    s' postovanjem

    Odgovoreno: 05. 09. 2007.

    • Sto se tice sredstava za intimnu higijenu bolje je koristiti sredstva sa izbalansiranom ph vrednoscu- dakle ona koja se reklamiraju a koje cete od njih to je individualno- ja Vam tu ne mogu pomoci. Upotreba sapuna se ne preporucuje jer su oni alkalni i remete kiselu vaginalnu floru koja je njen fizioloski milje. U svakom slucaju ne preterujte ni sa jednim sredstvom i neka to bude "spoljasnje pranje". Ukoliko imate potrebe za irigiranjem neka to bude jednom nedeljno i upotrebite Tantum Rosu. Iz iznetih podataka Vas problem su policisticni jajnici cija je jedna od karakteristika hormonska nestabilnost (hronicne anovulacije)- samim tim i iregularan ciklus. Resenje Vaseg problema je hormonska terapija bilo kao supstituciona(cikloproginova) bilo kao kontraceptivna u zavisnosti od toga da li zelite decu ili ne. Znaci zivot cete normalizovati u konsultaciji sa Vasim ginekologom i u odnosu na Vas hormonski, ultrazvucni i ginekoloski status primenom hormonske terapije. Trudnoca jeste jedan od pravaca za resenje problema i obicno se posle nje "stvari" stabilizuju, ali nekad i ne. Obzirom da su Vas problem najverovatnije policisticni jajnici moze se desiti da imate problem i kod zatrudnjivanja (jer je i to karakteristika ovog sindroma) te zato Vi treba da imate svog ginekologa sa kojim cete imati stalni interaktivni odnos i koji ce biti upucen u Vas problem.