Poštovana doktorka,
    moj problem je sledeći, imala sam bolove u mišićima vrata i desnoj nadlaktici, otišla sam kod fizijatra koji mi je prepisao terapiju u vidu struje ultrazvuka, parafina, kade i bazena. Bol je popustio, ali ono što je čudno zabolelo me je posle pete, šeste terapije kraj ramena, tj. gde je rameni zglob jedna tačka. Terapije sam prošla, ali bol nije nestala.
    Da li je moguće da je to reakcija na struju, ultazvuk ili je nemoguće.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 11. 2008.
    • Bol u jednoj tački ramena nije posledica ili reakcija na fizikalnu terapiju. Bilo bi dobro da uradite dijagnostički ultrazvuk ramenog zgloba. Moguće je da postoji npr. bursitis ramena, koji se sasvim slučajno pojavio baš u toku fizikalnog tretmana za vrat. Možete probati par dana hlađenje tačke koja vas boli (masaža kockom leda par minuta, bez naknadnog utopljavanja).