Postovani, molim za vase misljenje o mojim rezultatima hormona: t3: 2, 2 t4: 74, 0 tsh: 7, 7 pre mesec dana. . Na uz st. Zlezde prisutna difuzna narusenost uredne ehostrukture, reznjevite strukture, nehomogene gradje, pojacana vaskularizacija. I rezultati od 30. 11. Ft4: 11, 0 tsh: 9, 9 tgab: 1299, 0 kalcitonin: 6, 0 acth: 90 kortizol: 824, 0 (krv je data oko 8h ujutru) fsh: 2, 9 lh: 8, 1 estradiol: 198, 0 progesteron: 92, 0 testosteron: 0, 40 prolaktin: 1070, 0 nisam imala ciklus 11 meseci, i dobila sam 5 dana nakon davanja krvi za analizu. . Menstr. Jos uvek traje i veoma je obilna, sa ugruscima. Hvala!

    Odgovoreno: 14. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Postoji smnjenje funkcije štitaste žlezde koje je blago ali ipak može biti razlog za neke od vaših tegoba. Javite se vašem lekaru radi započinjanja terapije i određivanja adekvatne doze leka. Ukoliko vrednosti prolaktina posle par meseci ostanu visoke potrebno je detaljnije ispitivanje hipofize i posebno lečenje.
      ass. Dr milena velojić golubović