Poštovani doktore, imama 27 godina i kod mene su dijagnostifikovali hypotireodizam. Tablete letrox već pijem od januara ali vrednosti t3, t4 i tsh još uvek nisu dobri. Doktor mi je rekao da jeda dan pijem 50mg a drugi dan 75mg letroxa. Kad sam počela terapiju u januaru vrednost tsh mi je bilo 25, a sada mi je 32, a vrednosti t3 i t4 na donjoj granici normalne vrednosti. Interesuje me šta je problem kod mene, i zašto ne uspemo da normalizujemo vrednost tsh, t4 i t3. Jako mi je važno, pošto želim da imam bebu, ali nažalost ni to mi ne uspe, pošto u poslednja tri meseca nemam ni menstruaciju.

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Terapija hipotireoze je jako jednostavna i efikasna nekim od preparata l-tiroksina. Jedini problem je odrediti odgovarajuću dozu koja je individualna za svakog bolesnika i ne postoji velika doza. Očigledno je da je vaša dnevna doza mala i da nema dovoljne nadoknade hormona. Mislim da slobodno možete povećati dozu na 100mikgr ujutru. Nakon toga kontrola ft4 i tsh za dva meseca.
      ass. Dr milena velojić gloubović