Poštovani, 09. 02. 2009. Rezultati analize su mi: t3 1. 35 t4 7. 3 tsh 19. 09 počela sam da pijem euthyrox 50mcg i posle 6 nedelja t3 je 0. 78 tsh 2. 41 nastavljam da pijem euthyrox 50mcg. Sada mi je tsh 5. 44, endokrinolog mi je povećao dozu euthyrox-a na 75mcg uz nalaz: "ultrasonografija štitaste žlezde: štitasta žlezda je normalnog položaja i oblika, homogene ehostrukture, bez fokalnih promena. Desni režanj dimenzija 42 x 16 mm, istmus debljine 2 mm, levi režanj dimenzija 33x20mm. Dg: hypothyreoidisimus primarius. Kontrola za 6 meseci" da li se slažete sa datom terapijom?

    Odgovoreno: 25. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Terapija hipotireoze je veoma jednostavna preparatima koje i vi uzimate. Potrebno je samo odrediti odgovarajuću dozu koja je individualna i određuje se na osnovu kontrola ft4 i tsh, kao i stanja pacijenta. Nastavite sa propisanom terapijom. Kontrola za 3 meseca.
      ass. Dr milena velojić golubović