Molim vas za vase misljenje o nalazu rengena sela turcice. Sela turcice mala premoscene sa izmenjenom kostanom strukturom zadnjih klinoidnih nastavaka kranioselrni index povisen oko 8, 9. Prolaktin u granicama. U februaru operisala desnu dojku i mladez. Hp nalaz plasma cell mastitis i naevus ilntradermalis. U julu zbog cin 1 uradjena loop ekscizija grlica. Pre sedam dana na kontrolnom ultra zvuku vidjena hiperehogena kuglasta formacija od 12mm na desnom jajniku. Ranije nije vidjena.

    Odgovoreno: 12. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Za definitifnu dijagnozu morfologije hipofize merodavna je jedino nuklearna magnetna rezonanca. Navedeni opis rendgenskog snimka i činjenica da je prolaktin uredan govore u prilog tome da nema značajnih promena na hipofizi. Ostale navedene promene nemaju veze sa hipofizom.
      ass. Dr milena velojić golubović