Draga doktorka,
    Imam veliki problem pa Vas molim za pomoć. Imala sam mikroadenom hipofize i dve mr za osam meseci sada je hvala Bogu sve uredu nema mikro adenoma pijem Bromokriptin 5 mg uveče ali mi kosa mnogo više opada od uobičajenog. Koristila sam Nirel šampon i nikakvo poboljšanje, sada koristim folten šampon i ampule opet ništa, sta mi je ciniti koji bi mi savet dali.
    Unapred zahvalna na brzom odgovoru.

    Odgovoreno: 01. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Terapija mikroadenoma hipofize, pre svega oka se radi o prolaktinomu je najčešće veoma efikasna tabletama bromokriptin u najmanjoj dozi koja postiže efekat. Lek na žalost relativno često daje nuspojave, mučninu, povraćanje, hipotenziju, pa ponekad i promene kvaliteta kose. Obično je to prolazno. Ukoliko pijete dozu veću od jedne tablete pokušajte da smanjenjem doze smanjite nuspojave a da terapijski efekat ostane isti. Kontrola dermatovenerologa i eventualno ft4 i tsh.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav