Poštovana,
    Molim Vas da mi objasnite. Moja majka je bila na pregledu štitne žlezde, i ima problema sa njom već 2 leta, al se odlučila tek sada da ode na pregled. Ovo su rezultati - štitasta žlezda je uobičajenog oblika, položaja i veličine koja lako ne homopene izohgene strukture sa modusima u lr veličine 0.84x0.53 cm i 1.07 ho, 58cm i dr 0.94x0.55 vadila je ponovo krv za tsh i tg. Molim Vas da mi objasnite šta ono znači i Vaše pretpostavke za lečenje.
    Hvala.

    Odgovoreno: 13. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Postoje postoje nodusi štitaste žlezde koji nisu posebno veliki i ne bi trebalo da svojom veličinom prave bilo kakve simptome. Ukoliko su hormoni ft4 i tsh u granicama normale nije potrebno lečenje, jer za noduse i nema medikamentozne terapije. Ukoliko rastu jedino definitivno rešenje je hirurška intervencija. Ultrazvučne kontrole 1-2 puta godišnje.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav