Poštovana,
    Zaboravila sam u prethodnom pismu da naglasim da posle operacije štitne žlezde paratireoidne žlezde ne funkcionišu, nivo PTH je uvek ispod normalnih vrednosti, trenutno je 5. Od operacije je prošlo 7 meseci. Još jednom...
    Unapred hvala i sve pohvale sajtu.

    Odgovoreno: 05. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Jedna od najčešćih komplikacija poptunog odstranjenja štitaste žlezde je oštećenje paratireoidnih žlezdi i hipoparatireoidizam. Može biti prolazan i definitivan. Potrebno je kontrolisati nivo kalcijuma i ukoliko ima i dok ima potrebe uzimati preparate kalcijuma.
      Ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav