Poštovani
    moja je majka pre 5 godina (u 64 godini) operisala tumor na dojci. Posle operacije imala je terapiju zračenjem. Svih ovih 5 godina redovno je išla dva puta godišnje na kontrole i nalazi su uvek bili dobri. Doktorka joj je sada posle 5 godina ukinula nolvadex i rekla da dolazi na kontrole jednom godišnje. 2004 godine moja majka je operisala i štitnu žlezdu koja joj je kompletno odstranjena. Endokrinolog joj je savetovao operaciju zbog polipa koje je imala na štitnoj žlezdi desetak godina. pije eutirox od 125mg. Moje pitanje glasi: Da li posle terapije Nolvadexom (5 godina) ima nekih neželjenih dejstava, naime moja mama je primetila da je počela da se pojačano znoji pa je interesuje da li je to možda zbog prestanka uzimanja Nolvadexa ili koji bi još razlozi mogli biti??
    Unapred zahvaljujem na odgovoru

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Terapija Nojvadexom se obično sprovodi oko 5 godina. Mislim da tegobe koje Vaša majka ima ne bi trebalo da budu posledica prekida terapije. Moguće je da se doza Euthyroxa veća od potrebne pa otuda osećaj vrućine i pojačano znojenje. Potrebne se redovne kontrole FT4 i TSH, 3-4 puta godišnje radi eventualne korekcije doze.
      ass.dr Milena Velojić Golubović