Imam cistu na štitnoj žlezdi. Šta znači kad je analiza TGAT uvećana 1 prema 5500, a ostale analize u redu.
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 10. 2008.
    • Poštovana Ukoliko su vrednosti hormona štitaste žlezde u granicama normale, nije potrebna terapija. Kako se radi o cističnoj promeni, moguća je evakuacija sadržaja ciste, što može biti i potpuna terapija, ali se nekada cista može ponovo napuniti. Ukoliko svojom veličinom pravi smetnje, jedino definitivno rešenje je hirurška intervencija. ass.dr Milena Velojić Golubović