Poštovani,
    u braku sam već pet godina imam sina 3,5 god. Muž mi je periodični alkoholičar neprihvata nikakvo lečenje ima 30 god. Što je tragično. Psihički me ubija jer sve što zaradi potroši kada je pijan traži od mene da mu stvorim novac kako znam i umem razmišljam već duže vreme da ga ostavim ali malo kao krene na bolje i tako sa nekom nadom da ce biti bolje mučim samu sebe. Kada je trezan on je nervozan što je potrošio hoće da nadoknadi pa opet isto. Preti mi kada je pijan jednom sam mu otela bukvalno nož hteo je da me ubije, izbacivao me je iz stana ne zanima ga ni dete ni ja kada popije niti da li dete uopšte ima sve što treba da li je plaćen stan i krivi mene za sve što se dešava ja trošim novac koji on zarađuje što nije istina jer i ja solidno zarađujem varao me je i sada me ponižava psuje vređa bez ikakvog razloga i traži razlog da pije ode od kuće ne javlja se po par dana dođe praznih džepova traži od mene da mu kupujem alkohol nisam više pametna šta da radim život ovakav  nevodi ničemu pokušavala sam na x načina i da ga ucenjujem i lepo i ružno i ne vredi par dana je kako treba a onda sve pada u vodu. Nisam pametna šta da uradim pre ili kasnije mi ćemo se razvesti jer očigledno da se nikada neće promeniti a siguran je da ga ja neću nikada ostaviti, ne znam šta da radim ako možete na osnovu ovoga što sam vam napisala da mi pomognete nekim savetom
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      muž vam je periodični alkoholičar, ali ste vi hronično u strahu za goli život. Iskreno mi je žao što živite takvim životom, jer se prosto ne zna da li vam suprug više bola nanosi kad je trezan ili kad je pijan. Vi možete da mu pomognete tako što ćete ga motivisti da krene sa lečenjem, da bude uz njega i da mu date podršku predočivši mu šta će izgubit ukoliko ne želi da se leči, porodicu, dete, vas. Kažete da ne prihvata nikakvo lečenje, da ste pokušavali x puta. Pokušajte x i prvi put, a nakon toga prestanite mučiti sebe jer ste i sami kažete "pre ili kasnije mi ćemo se razvesti jer očigledno da se nikada neće promeniti", pa bolje pre nego kasnije.