1. Zapušen nos i otečeno grlo

    Pitanje broj: #119156

    Poštovani,

    Već duže vreme imam problem za koji pretpostavljam da je alergiske prirode. Zapravo trenutno ne živim u Srbiji već u Sočiju i radim u građevinskoj firmi gde najverovatnije dolazim u kontakt sa prašinom ili nečim drugim što kod mene prozrokuje da mi se nos potpuno zapuši i ponekad imam osećaj kao da mi je grlo oteklo i kada takvo stanje traje duže od par dana imam problem sa gutanjem hrane. Ne curi mi sekret iz nosa, jednostavno se samo zapuši i ne mogu uopšte da dišem i često dišem na usta, naročito noću, ponekad se čak i budim jer imam osećaj da ču se ugušiti jer nisam u mogućnosti da dišem na nos. U Srbiji nikada nisam imala problema sa alergijama čak i kada sam bila na odmoru stanje mi se baš poboljšalo, išla sam kod lekara i dobila savet da pijem Pressing, ali imam utisak da taj lek nije rešenje za moj problem. Zbog ludog radnog vremena od 14 sati dnevno ne uspevam da odem kod nekog ruskog lekara, a i pribojavam se da ću morati više puta da izostanem sa posla.

    Odgovoreno: 16. 08. 2013.

Komentari na pitanje: #119156

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 01. 11. 2013.

      Poštovani, sigurno se radi na alergologiji mada ima mesta gde se radi i na orl. Pozdrav