1. Kvržice na jeziku, uvećane papile

    Pitanje broj: #159718

    Pre dva dana, uočila sam nešto što liči na bubuljice, male kvržice na korenu jezika. Promene nisu bolne, boje su jezika, ali me brine  što su promene u zadnjem delu jezika veće u odnosu na iste u prednjem. Lekar opšte prakse rekao mi je da su u pitanju papile jezika koje su receptori za ukus. Rekao je da papile mogu biti uvećane, najčešće kod virusnih infekcija. Nalazi krvi su uredu, čekam bris grla i jezika. Da li je stanje opasno? Može biti povezano sa padom imuniteta?

    Odgovoreno: 11. 11. 2018.

Komentari na pitanje: #159718

    • Jovana Jarcevic 09. 05. 2022.

      Postovani, Otprilike dve nedelje unazad primetila sam da kada isplazim jezik kao da me zateze sa donje strane i pece. Kao da je koza nadrazena. Danas sam primetila da sa donje strane jezika ima kao neke kvrzice koje su uvecane i crvene. To me ne boli ali kada hocu da isplazim jezik to me zateze i pece. Isla sam kod stomatologa danas i rekla mi je da je to moguce od prskane hrane. Znate li sta to moze biti? Pozdrav