1. Slaba cirkulacija u unutrašnjem uhu

    Pitanje broj: #121643

    Poštovani,

    Da li slaba cirkulacija u unutrašnjem uhu može da stvori osećaj ortostatske hipotenzije i da li sveukupna situacija izazvana ortostatskom hipotenzijom može da dovede do smanjenog hormona tsh i povećanja ft4?

    Odgovoreno: 26. 10. 2013.

Komentari na pitanje: #121643

    • Poštovani, imam povremene napade vrtoglavice koja traje do pola minute. Dešava se iznenada, ni od kuda. Javlja se i kada sedim i kada stojim. Od početka do kraja je istog, snažnog intenziteta. Ukočim se od straha. Osećaj je takav da imam osećaj kao sa me neko vrti i pusti sa viteške kao da propadam, tonem. U glavi osećaj kao na primer kad liftom naglo silazimo sa visine na zemlju. Radila sam magnet glave mozga, kompletnu kičmu, dopler vrata, dopler nogu, kardiolog sve ok. Neurološki sve ok. Otorinolaringolog mi je dala još da uradim skener temporalne kosti i onda bi kao mogla da zaključi da su bvvp. Kakvo je Vaše mišljenje u odnosu na simptome koje sam opisala? Imam 46 godina.

    • Poštovana, dali uzimanjem neke terapije za cirkulaciju srednjeg uha mogu smanjti tinitus i ako je tako koja bi terapija bila? Hvala

    • Hvala na odgovorima. Ovim putem zelim da vam se zahvalim na pomoci i brzim odgovorima, na svako postavljeno pitanje. Vas odgovor se dobija istog dana ili najkasnije par dana kasnije.

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 28. 10. 2013.

      Na žalost za odgovor na vašpe pitanje ipak morate da se obratite usko specijalizovanom specijalisti za tu oblast odnosno endokrinologu.

    • Znam da nizak pritisak ne utice direktno na proizvodnju hormona, ali hipofiza je u glavi (mozgu) , ortostatska hipotenzija smanjuje dotok krvi u mozak, i vremenom uspostavi mehanizam funkcionisanja bez dovoljne ishrane mozga krvlju, da li u toj situaciji kada hipofiza nema prehranu, hipoteticki, moze da prestane da proizvodi tsh, da ga obori i da samim tim da se digne slobodan hormon ft4?