1. Panklav kao zamema za Penicilin

    Pitanje broj: #122727

    Poštovani,

    Da li ja mogu da pijem antibiotik Panklav, ako sam alergičan na Penicilin?

    Odgovoreno: 26. 11. 2013.

Komentari na pitanje: #122727

    • Noćas sam dobila groznicu i temperatura mi je 37,5. Obično je manja od 36. U kući su svi bolesni već nedelju dana. Unuk ima 20 meseci i doneo je virus iz obdanista. Svi piju Panklav, a ja sam alergična na PENICILIN. Šta bih smela da pijem, dosadilo mi je da idem kod lekara?

    • Pre 6 dana dobio sam temperaruru 37,5-38,kostobolju,bol u grlu,curenje nosa ! Nisam isao kod lekara ,vec sam se privatno posavetovao sa lekarom,da li mogu da pijem hemomicin 500,koji su mi ostali kuci nepopijeni,uz to pijem i defrinol,probiotik....Temperatura mi nakon 5 dana veoma slabo spada,a nekada bude i preko 39 ! Najvise me interesuje (otici cu lekaru svakako) koliko je delotvoran hemomicin od 500 mg ? Hvala

    • Alergična sam na penicilim. da li smem koristiti kapi Dexamethason neomycin?

    • Peku me usta, jezik ujutru usta suva, potreba za vodom. Pila sam hemomicin. Imala sam i upalu grla. Šta može biti?

    • Pila sam tri dana Hemomicin I nakon 3 dana zamenu tj.Sumamed 500. Medjuyim osecam gusenje,proliv nakon ispijanja leka,zujenje u isima,misici malaksali,srce skace.Da li sam alergicna i na taj lek.Inace sam u izolaciji i pozitivna na Covid kao i alergicna na penicilin. Unapred hvala na odgovoru.