1. Oporavak nakon uklanjanja rezidua krajnika

    Pitanje broj: #158964

    Interesuje me sve što možete da mi kažete u vezi ostatka krajnika (rezidua tonsillae) nakon urađene operacije. Naime, operacija je urađena pre više od 5 godina, a posle iste grlo je neprekidno upaljeno, da bih tek pre par dana konačno utvrdio pravi uzrok tih upala, a to je upravo taj ostatak limfnog tkiva koji nije u potpunosti uklonjen prilikom operacije. Da stvar bude gora od skoro su se na tim mestima pojavile i ciste tj. neka izraslina koja ima oblik kupine. Posebno me zanima koliko traje oporavak posle hirurške intervencije uklanjanja tih ostataka, i da li je on isti kao i kod operacije krajnika?

    Odgovoreno: 02. 09. 2018.

Komentari na pitanje: #158964

    • Postovani, imao sam hirurski zahtev tinsilektomiju pre 6 meseci i sada mi se pojavila kvrzica na mestu jednog krajnika. Ona raste s vremena na vreme. Da li znate o cemu je rec i kako se ovo leci? Ssljem i sliku problema.