1. Nastanak papiloma u grlu

    Pitanje broj: #113309

    Poštovani,

    Imao sam papilom na resici u grlu. To je hirurški otklonjeno bez ikakvih problema. Pathistološka analiza je pokazala da je bio papilom. Mene zanima koliko je često da se papilom javi u ostalim delovima grla i da li je to često? Uplašen sam da se ne javi npr u ostatku grla. Da li je to virus koji se lokalno širi?

    Odgovoreno: 06. 03. 2013.

Komentari na pitanje: #113309

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 11. 12. 2014.

      Najčešće nije opasno, ali ga je najbolje odstraniti i patohistološki pregledati. To nije zarazna bolest.

    • Ja imam papilomu na krajniku, zanima me da li je to opasno? I da li mogu partneru da prenesem?
      Hvala.