1. Krv iz nosa i glavobolja nakon operacije karotide

    Pitanje broj: #99248

    Poštovani.

    Operisala sam karotidu pre dve godine, sa začepljenjem od 80% , a druga 100%. Imam visok krvni pritisak, uzimam redovno propisanu terapiju: Plaviks, Atoris, Monopril, Presolol, Bromazepam i Diunorm. U zadnje vreme imam ujutro povišen pritisak, glavobolju i već par meseci povremeno krvarenje iz nosa. To me jako zabrinjava. Molim Vas da mi pomognete.

    Odgovoreno: 12. 05. 2012.
    • Poštovana,
      Potrebno je da odete na pregled kod otorinolaringologa da se utvrdi stanje sluzkože u nosu. Takođe. Potreban je kontrolni pregled kod kardiologa zbog antihipetnzivne terapije koju uzimate a ne reguliše vam pritisak idealno. Verovano imate i antikoagulanu terapiju zbog vaše operacije, tako da i to treba kontrolisati. Za početak, nemojte da izduvate nos energično nego najnežnije i izbegavajte povređivanje sluzokože nosa kako spolja tako i iznutra. Suština svega je da je najčešće krvarenje iz nosa posledica nekog drugog problema kao što je povreda sluzokože, visok krvnni pritisak, antikoagilantna terapija i slično ali može da bude izazvano i lokalnim problemima u samom nosu i sinusima.