1. Hypoacusis sinsorineuralis sinistri gradus gravis

    Pitanje broj: #104594

    Poštovani,

    Mojoj ćerki uspostavljena je dijagnoza hypoacusis sinsorineuralis sinistri gradus gravis. U daljem tekstu piše: otoskopski nalaz obostrano uredan. Tonalna audiometrija: desno prag sluha uredan, levo an nagluvost sa pragom od 40dbhl na 125 hz i 100 dbhl na 1 khz. Molila bih Vas za savet šta dalje i kome da se obratimo? Rekli su nam da se dalje ništa ne može uraditi. Ja kao majka smatram da treba da pokušamo i dalje.

    Odgovoreno: 28. 08. 2012.
    • Poštovana,

      Niste napisali koliko godina ima Vaša kćerka. Kada se radi o jednostranom senzorineuralnom oštrećenju sluha ne postoje terapijske mogućnosti da se sluh vrati na normalne vrednosti. Važno je da se čuva sluh od daljeg oštećenja (glasna muzika u bilo kojoj varijanti a naročite preko slušalica, petarde, pucanje raznih vrsta. . . Itd.) za tu vrstu oštećenja sluha, rešenje je jedino slušni aparat ali s obzirom da je kod nje jednostrano oštećenje, od aparata ne bi imala nikakve koristi.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #104594

    • Anamneza: Hypoacusis sensorineuralis bil Tonalni audiogram obostrano pokazuje senzorineuralnu redukciju sluha sa pragom sluha desno 20,30,40,40 db, lijevo 25, 40, 50, 55 db respektivno na 0.5, 2i 4 khz. Molim za Vaše mišljenje.

    • Poštovani, mojoj mami je uspostavljena dijagnoza hypacusis sensorineuralis sin acuta post apolexionem(?) labyrinthi am III. U daljem tekstu piše: Tonalni audiogram desno granicno uredan sluh (skotom na 4-6Khz 40-50dB), levo teza perceptivna redukcija sluha na 65dB pantonalno descedentnog tipa Timpanometrija uredna funkicja tuba akusticki refleksi desno ipsi prisutni levo ipsi izostaju DPOAE otoakusticke emisije urednih amplituda na frekvencama 1,5-6KHZ (osim na 5 KHz - lako snizene amplitude) levo izostaju odgovori u celom registru - nalaz potvrđuje težu kohlearnu leziju sa leve strane. Ona ima 46 godina. Rekli su joj da treba da primi 5 injekcija koje će joj ili pomoći ili neće pomoći. Da li Vi imate neki predlog za dalje lečenje?