1. Glavobolje kod dece

    Pitanje broj: #123045

    Poštovani,

    Obraćam Vam se u vezi moje šestogodišnje ćerkice. Zadnjih par meseci unazad se žali na povremeni bol u srednje-čeonom delu glave i to na jednom mestu, kako ona kaže, pokazujući pritom na jednu središnju tačku na čelu. To se dešava periodično 6-7 puta mesečno. Išla je na pregled kod očnog lekara, rađen je pregled očnog dna i sve je ok, kao i krvna slika, osim što ima treći krajnik izražen ali s njim je samo imala problema tokom infekcija, a glavoboljice joj se javljaju dok je zdrava. Tom prilikom lekar nam je skrenuo pažnju da rad na računaru tj. igranje može da utiče da njen problem, međutim ona iako je prestala da igra igrice na kompjuteru bol joj se povremeno opet javlja i to u trajanju od 2-3 minuta nekad i kraće. Interesuje me šta bi još od pregleda mogli da uradimo, ona je inače zdrava devojčica i nema nekih zdravstvenih problema.

    Odgovoreno: 05. 12. 2013.
    • Veke 5 nedeli imam gorak ukus vo ustata cel den. Napraviv krvni analizi brisevi urina feces me gledaa na eho se beše vo red. A mene se poveke mi gorci, sto da pravam?