1. Bol u grudnom košu tokom kašlja

    Pitanje broj: #107857

    Poštovani,

    Imam problem sa kašljom koji traje već nedelju i 3 dana. Bio sam kod doktora i prepisao mi je da pijem Sumamed tablete, međutim kad sam hteo drugu tabletu da popijem osetio sam jak bol u grudima, bukvalno kao da mi je tableta rasporila pola tela, nisam mogao da gutam od bolova i da dišem. Jedno jutro sam se probudio i osetio jak vrlo jak bol u grudima kao da sam nešto polomio. Pošto redovno treniram uz vežbe bol je prestao, ali sad se pojavio drugi problem, kad god se nakašljem ili kad se zadiham jako me zaboli ispod desne lopatice. Nisam imao ni jednu povredu ramena ali bol je užasan. Kada me zaboli udari me u grudi i u vrat i sav se ukočim. Molim za mišljenje, samo da napomenem da sam Sumamed tablete popio ali kašalj još nije stao.

    Odgovoreno: 11. 11. 2012.

Komentari na pitanje: #107857

    • Pre 3 nedelje sam osetio da me probada u grudima bukvalno kao da me u srce probada, nekad kad uzdahnem duboko, nekad kad izdahnem kako kad. Bio sam kod  lekara, dao mi je bromozepan od 1,5 . U medjuvremenu poceo je zub da me boli. Upalo se i  nateko. Bio kod zubara, nije smeo da ga izvadi jer je pod upalom nego mi je dao 2 kutije doksiciklin HF od 100mg. Od silnih bolova zuba sam popijo kapsulu odmah cim izaso iz ordinacije i ako mi zubar reko da ne pijem na prazan zeludac. Sat vremena kasnije ja sam povraco, kontam zbog praznog zeludca, 2 dana kasnije sta god da gutam, dal bilo tecno ili hrana mene boli ispod grudi. Kao kad je grlo zapaljeno od hladnog pica leti tako nesto sred grudi

    • Povračam šta god jedem i pijem grlo me jako boli i grudi kada kašljam grudi i grlo me ubija ek se i gušim od kašlja