Postovani, radi se o mojoj cerki staroj 2 godine. Nakon visemesecnog kasljanja i zapusenosti nosa, a posle uradjenih briseva i redovnih pregleda, nas pedijatar je saveotovao posetu orl. Orl je dao dijagnozu: vegadenoides, rhinitis subacuta, sleep apnea. Indikovana operacija. Th: nasonex spray 1x u nos. Ovaj sprej je znatno smanjio sekreciju u nosu i olaksao disanje i to je zapravo jedino na sta je odreagovala od lekova ikada, ali su se posle desetodnevnog koriscenja svi simptomi vratili u jos gorem obliku. Mene zapravo zanima, da li ce operacija teceg krajnika omoguciti da se zapusenost nosa vise ne pojavljuje tako cesto ili ce samo ublaziti postojece stanje? Nikada nije imala ni upalu grla ni uva. Nikada nije bila na antibioticima, samo hronicno zapusen nos sa jacom ili slabijom sekrecijom uz otezano disanje, hrkanje i kasalj. Tenutno je na terapiji gvozdjem radi poboljsanja krvne slike sto je uslov za operaciju.

    Odgovoreno: 02. 02. 2011.
    • Poštovana,
      Treći krajnik se nalazi iza nosa i kod vašeg deteta svojom veličinom zatvra zadnje otvore nosa i dovodi do disanja na usta, hrkanja i prekida u disanju. Jedino trajno rešenje za vaše dete je da se takav hiptrofičan krajnik izvadi. (korišćenje nazonexa samo privremeno smanji treći krajnik dok se koristi) . Kada dete ne diše na nos onda ne oseća ni miris hrane a kada hrana nema miris onda nema ni ukus. . .