Par nedelja unazad osećaj ljuljuskanja sopstvenog tela u smislu nestabilnosti. . . . Nestabilan hod. . . Hroničan osecaj umora malaksalosti. . . Osećaj težine u glavi i nogama (kao da imam tegove na nogama dok idem) . . . Pritisak malo neravnomeran, bio je i 150 sa 100 ali je ovih dana normalan 120-80. . . Kada legnem osećam zujanje u usima, kao posle nekog koncerta. . Ovo sve navodim jer tako nije bilo nikad. Radio sam krvnu sliku, sve u redu sem malko povecanog holesterola, ekg uredu, kod ocnog sve u redu, kod orl mi gledao usi itd kaze sve u redu. . . Svi doktori pominju umor i posao (programer sam na racunaru 10 sati dnevno) kao razlog. Nisam dobio nikakvu terapiju. Da li postoji generalni savet ili preporuka nekog proizvoda i s obzirom za moje godine (27) . . . Sportom se ne bavim. Hvala

    Odgovoreno: 27. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Lepo ste opisali sindrom hroničnog umora i lepo ste primetili da se sportom ne bavite, pa s obzirom na godine i posao vezan za sedenje, hitno uvediti neku fizičku aktivnost u trajanju od 30 minuta svakodnevno ili 3 x sedmično po 1 sat, kako vam više odgovara. Nadam se da spavate 8 sati u toku noći i da ne radite subotom i nedeljom. Regulišite holesterol ishranom i samim tim neće biti problema sa pritiskom. Nadam se da jedete dosta svežeg voća i povrća a da izbegavate svakojake grickalice koje su slane i masne ili slatke - podjednako ne valja.