1. Otežano disanje

    Pitanje broj: #154327

    Poštovani,

    Već dužeg vremena nemam mogućnost normalnog disanja kroz nos, odnosno, smatram da udisajem ne dobijam dovoljno kiseonika te se moram "spasavati" disanjem kroz usta, što mi prilikom spavanja ili nekih drugih aktivnosti (hranjenja-ponekad moram da zastanem sa jelom i udahnem dovoljno) predstavlja dodatne probleme. Npr. ujutru kad se probudim meni su usta suva i potrebno je da se nakašljem par puta i izbacim sekret koji je gotovo uvijek prisutan (pušač sam). Koja je Vaša dijagnoza ili da li je najbolje da odem na pregled?

    Odgovoreno: 10. 11. 2017.

Komentari na pitanje: #154327

    • Poštovani, ja već više od 4 meseca ne mogu normalno da dišem na nosu, već me zauzme jedna nozdrva, začepi se kao beton, a druga odčepljena ali vrlo malo i tako se menjaju - te jedna, te druga. Bio sam kod doktora ORL, pregledao me je sa sondama u obe nozdrve, u nosu i to do grla. Ne može ništa da nađe, već mi kaže da mi je nos potpuno zdrav. Radio sam i analizu alergija, ni tu nisam pozitivan, a nos me tako muči i plus ne mogu nikakve mirise da podnosim, bila plastika ili guma, cigareta... Odmah bežim odatle, smetaju mi mirisi. Molim za pomoć. Unapred hvala.

    • imam 17 godina i osecam da ne mogu da udahnem ceo vazduh, znate ono kada zevate pa imate onaj osecaj olaksanja ne znam tacno kako da objasnim, ne bole me pluca niti imam bilo.koji drugi simptom sem sto sam pre nekoliko meseci saznala da sam malokrvna, koje je vase misljenje da li je zbog toga ili je vise do psihe jer stalno razmisljam o tome?

    • Ruža Vukotić 28. 04. 2022.

      Poštovana, gde može da se kupi indijski tamjan i koji je način njegove upotrebe u svrhu povečanja kisonika u organizmu .Moj problem je devijacija u nosu.Unapred hvala!Srdačan pozdrav i svako dobro.

    • Dugo se bavim alternativom, iako sam završila klasičnu medicinu. Kada se utvrdi uzrok zbog koga nastaje otežano disanje, od pomoći mogu da budu magneti, ali i suplementi poput gljive Cordyceps sinensis (povećava nivo kiseonika u ćeliji) i Indijski tamjan (povećava FEV 1 već nakon nekoliko nedelja primene). Ove stvari su se zaista odlično pokazale u praksi, možda ne dovode do izlečenja, ali poboljšavaju kvalitet života obolelih.