Dve godine zbog povisenog pritiska 160/100 pijem zorkaptil 50ml 2 puta dnevno, milanol 12ml ujutru pola uvece cetvrtinu tablete i nitrepin 20ml 2 puta dnevno. Posto vise ne mogu da nadjem nitrepin sta mogu da koristim kao zamenu uz ovu terapiju? Unapred hvala

    Odgovoreno: 30. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Nitrepin je lek iz grupe antagonista kalcijuma pa bi i zamena mogla da bude sa nekim lekom iz te grupe, a o tome odlučuje vaš kardiolog. Ne znam da li vam je pritisak pod tom terapijom ispod 140/90mmhg, ako nije treba preisspitati terapiju, pogotovu zorcaptil jer on veoma kratko deluje.