Da li je sigurno piti lasix svaki dan po jednu tabletu a uz to i dilacor 5 dana pa dva pauza? To je propisao ljekar mom ocu a procitala sam da lasix kao diuretik i dilacor kao kardiotonicki glikozid treba koristiti s oprezom zbog pojacanog gubitka kalijuma i pojacanog dejstva kardiotonika na srce. Unaprijed hvala!!!

    Odgovoreno: 25. 08. 2009.

Komentari na pitanje: #37284

    • Farmaceut mi je rekao, da je lasix stetan za srce i zacudio se, kako sam kupovala tablete bez recepta. . . Interesuje me, kakve su posledice koriscenje lasix-a? Sa cime ih treba piti?