Poštovani,
    Molim Vas da mi protumačite ehokardiografski nalaz (33 god/180cm/90kg) ehokardiografski se registruje aorta normalne dimenzije u korenu aortni velumi trolistni dobre separacije u sistoli leva predkomora normalne dimenzije. Mitralni kuspsi voluminozniji i zmb pravi pokret put nazad prema normalnoj lp leva komora normalne edd i normalne esd. Zidovi i septum normalne debljine dobre globalne kinetike bez segmentnih ispada. Desna komora normalne dimenzije perikard bez efuzije. Doplerom se registruje trag mr nad trikuspidnom valvulom tr do jedan plus sa spdk 27mmhg. Koren aorte 2,9 (do 37mm) separacija kuspisa 2,3 (>18mm) leva predkomora 3,7 (do 40mm) lp/ao (<1,2) desna komora 2,6 (<25mm) leva komora edd 4,9 (do 56mm) esd 3,3 (do 40mm) ef 61% (>60%) fs 32% (28-44%) septum 0,7 (<11mm) zadnji zid 0,8 (<11mm) hemodinamski parametri mitralni protok v max m/s 0,89 aortni protok v max m/s 134 trikuspidni protok v max m/s 0,60 pulmonalni protok v max m/s 110 krvna slika: glukoza 5.1, holesterol 4.40, trigliceridi 1.55, rbc 5.11, hgb 151 osim ekg i eha koje sam uradio da li je potrebno uraditi još neka ispitivanja? Napominjem da imam ubrzan rad srca, blagi bol-težinu u grudima. Od lekova koristim: propranolol 40mg 2xpola, andol 100 1x.
    Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.

Komentari na pitanje: #36512

    • Radila sam ehokardiografski nalaz. . Cisto onako. . Otkriveno mi je sledece. . Koren aorte 29, 5. . . . Separacija kuspisa 16. . . Leva pretkomora 32 desna pretkomora 24. . . Edd50. . . . Esd32. . . . Ef 67posto. . . Fs38posto. . . Septum 7, 5i zadnji zid 8. . Dr mi je rekla da imam urodjenu savitljivu srcani zalizak. . . Nista drugo kaze da to nije opasno i da mi nije nista. Zanima me vase misljenje inace iz kg sam hvalaa

    • Desna komora 2. 6 aorta 2. 8 separacija 1. 9 l. Pretkomora 4. 3x5. 3x4. 6 septum 1. 1 zadnji zid 1. 1 edd 5. 75 esd 3. 7 ef 64 aortno ušće 1. 6 mitralno ušće mv vmax 0. 83, mv mean pg 0. 7, mr 1 trikuspidno ušće, rvsp 23. 2, tr u tragu leva komora očuvane globalne kontraktilnosti bez segmentnih ispada kinetike. E