Poštovani,
    molim vas da mi pojasnite rezultate koje je dobio moj dečko, star 25 godina, da mi navedte moguće razloge nastanka ovih poremećaja, kao i eventualne načine da se uklone ove smetnje: cor: akcija srca aritmična, uz povrem. Es tonovi jasni, diskretan sistolni šum nad iktusom. Ta 135/80 mm hg. Abdomen: u ravni grudnog koša, respiratorno pokretan, mek, palpatorno bolno neosetljiv. Bez organomegalije. Ekg: s. R. Frekv. 80/min, normogram, učestale pojedinačne ves, povremeno po tipu bigeminije. Eho srca: prednji nitralni kuspis lako voluminozniji, uz blag prolapsu u srednjem segmentu. Nema znakova regurgitacije. Lp 2.1, aorta 3.2, edd 5.1, esd 3.5, ef 68% septu, 1.0, zadnji zid 0.9. Ergometrija: postignuta submax. Frenkvenca 179/min., uz max. Ta 150/80 bez st-t promena. Holter ekg-a: vertifikuje se 5914 pojedinačnih ves i 168 pojedin. Sves. Nisu registrovani dr. značajniji poremećaji, nema biodikardija niti pauza.

    Odgovoreno: 12. 06. 2009.
    • Poštovana,
      u celom nalazu jedino što odstupa od normale je dosta ekstrasistola za šta može biti puno razloga, i ozbiljnih i banalnih. Možda je blag prolaps prednjeg mitralnog kuspisa razlog za ove ekstrasistole. Pomogao bi lek iz grupe beta blokatora.