Imam 34 godina i već nekoliko godina osećam povremeni bol u grudima, možda jednom u 3 meseca, da bi zadnjih 4 meseca ti bolovi vrlo učestali. Osećaj je kao nedefinisana bol u dubine grudi, relativno podnošljiva koja nastaje isključivo u mirovanju, najčešče tokom noći, ali nikad za vreme spavanja i za vreme fizičke aktivnosti. Bol dolazi i odlazi u intervalima od nekoliko minuta, a sve to u toku nekoliko sati. Pritom nekad se javlja na sredini grudnog koša i premešta se nekad na leđa, a nekad na desne strane grudi. Radio sam eho srca i EKG i rezultati su bile u redu, te nisam dobio terapiju.
    Molim Vas možete li mi reći na šta mogu ukazivati ovi simptomi, te da li bi trebalo da obavim neke dalje testove.
     Hvala

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.
    • Bol više liči na reumatske smetnje nego na bol koji bi mogao biti srčanog porekla. Bol koji opisujete bi trebao reagovati na Brufen i slične lekove kao i na utopljavanje. Nema potrebe za drugom dijagnostikom.