Poštovani,
    Zovem se Maja, imam 27 godina, visoka 170cm, telesne težine 58kg. Zdravo se hranim,ne pušim, spavam najmanje 8 sati dnevno... Krvni pritisak mi je 100/62 što sam pre neki dan saznala pa želim da Vas zamolim da mi ukratko pojasnite koliko je to loše, šta to zapravo znači i koje namirnice u ishrani bi, eventualno, mogle da doprinesu dovođenju u normalan odnos 120/80 ako se ne varam.
    Unapred se zahvaljujem

    Odgovoreno: 09. 03. 2007.

    • Poštovana Maja,
      mladi ste, zdravo se hranite, imate dobar odnos težine i visine (vitki ste), sigurno i lepa devojka...Zašto bi Vaš pritisak morao da bude 120/80mmHg? Vi živite 27 godina sa istim pritiskom i nemate tegobe, prema tome to je za Vas normalan pritisak i ne treba ga povećavati. Druga priča bi bila da je toliko nizak da imate nesvestice, vrtoglavice...