1. Fizički napor kod miopije

    Pitanje broj: #142516

    Osobe koje imaju miopiju (minus dioptriju) ipak ne bi trebalo da se izlažu većem fizičkom naporu? Možete li reći konkretnije kakvom naporu da se ne izlažu? Da ne podižu nešto mnogo teško? Da izbegavaju neke fizičke aktivnosti, koje konkretno?

    Odgovoreno: 07. 12. 2015.
    • Sve što navodite odnosi se na visoku miopiju tj. visoku minus dioptriju. Kod osoba koje imaju visoku miopiju savetuje se izbegavanje težih fizičkih napora npr. dizanje teških tereta, dizanje tegova.