1. Lečenje infarkta oka

    Pitanje broj: #149603

    Poštovani,

    Zanima me da li Vi lečite infarkt oka?

    Odgovoreno: 12. 02. 2017.
    • Poštovani,
      U narodu pod infarktom oka podrazumevamo više različitih stanja. Jedno od tih stanja je okluzija arterije, kod koje, na žalost, ne možemo dovesti do poboljšanja vidne oštrine ukoliko se na vreme ne leči. Drugo oboljenje koje narodski zovemo infarkt oka, jeste okluzija vene. Kod okluzije vene posotji više podtipova, neki sa boljom prognozom neki sa lošijom. U svakom slučaju, kod okluzive vene postoji terapija koja može dovesti i do poboljsanja vidne oštrine i do sprecavanja komplikacija. Savetujem Vam da nam pošaljete tačnu dijagnozu koju ste dobili kako bih mogao da Vam dam adekvatan odgovor. Možete mi se javiti preko stetoskop.info portala.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #149603

    • Imao sam infrakt oka. Polovina oka mi je bila zahvaćena, vremenom mi se pogled izbistrio, tako uz dizanje glave pogled mi je bio bistar oko 90 posto. Koristim antikogulant Pradaxa,dali nastaviti sa njim ili ga promeniti. Osim posete kardiologušta mi je činiti da bi kolko toliko sačuvao vid.

    • Poštovani, jedno jutro sam se probudila i falili mi je polje kod pogleda. Na lijevom oku mi je falilo. Liječili su me u bolnici i dobila 6xkortiče 3 x u Čakovcu u 3x u Zagrebu. Nije u potpuno da ne vidim ali ne vidim boje, tv, čitati, jedino se mogu kretati kad zatvorim desno oko. Da li možete po tome što zaključiti i da li se to može popraviti

    • Postovanje doktore, moja zena je trudnica i imala je infrakt desnog oka jervjoj je krenuo tromb i zaglavio se u desnom oku, sad ona na tom oku ne vidi kako treba, po sred oka joj se pojavila crna crta koja joj u tom delu izaziva slepilo, to se desilo pre 3 dana, na ocnoj klinici u Brogradu su joj rekli da ce to tako da ostane trajno eventualno malo da se poboljsa, od hematologa iz kragujevca je dobila inekcije za razredjivanje krivi da ne bi doslo opet do nekog tromba i ne daj boze gunljenja dedera.Molim vas da mi pomognete i kazete da li to moze da se leci i da li ta crta neksko moze da se bar smanji ili poboljsa vid.Ona ne pije nikakvu terapiju za to.Hvala unapred!!!