Poštovani,
    Pre godinu dana sam uspešno izlečila helikobacter pilory. Pre mesec dana sam dobila slicne simptome kao kad sam imala ovu bakteriju, tako dam uradila gastroskopiju i biopsijom je utvrđeno da nemam bakteriju, već hronični gastritis. Zanima me da li je to posledica ove bakteriije, da li ga mogu trajno izlečiti i kako, jer moj lekar mi nije prepisao nikakve lekove, samo contorloc po potrebi. I da li se trebam plašiti ponovne infecije helikobakterijom.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.

Komentari na pitanje: #27334

    • I ja se mučim sa tom bakterijom već 3-4 godine! Popijem lekove po preporuci lekara, radila sam kontrolu putem krvi, imala sam je pre terapije 126, 2, a sada posle teraspije i posle sedam meseci, ja je imam 248!!! O čemu se ovde radi? Ima li uopšte leka? Bojim se da ovo sve ne iyadje na nešto mnogo gadno. . . Molim ya savet. Pila sam: hhemomicin nexium i omeprol, i onda nexium još mesec danam a flamotidin po potrebi?! Zaista sam zbunjena i uplašena. Pomoć!!!