1. Tup bol ispod desnog rebarnog luka

    Pitanje broj: #139940

    Već neko vreme imam tupe bolove sa desne strane stomaka, koji se šire na donji deo leđa, a ponekad i duž butine desne noge. Na dodir ne osećam bol, niti bilo šta čudno u tom predelu, ali je bol uvek prisutna. Nekad se bol javi u vidu slabog probadanja, a nekad bude vrlo oštar grč, koji mi ne dozvoljava da se pomerim dok ne popusti. Uz to osećam i blagi pritisak u želucu, koji je prisutan nakon obroka. Do sad nisam bila na pregledima, jer sam trenutno u stranoj drzavi. Plaši me mogućnost da je u pitanju upala slepog creva ili žučne kese.

    Odgovoreno: 02. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Teško je na ovaj način, bez pregleda, ustanoviti o čemu se radi. Vaše pretpostavke da bi mogao biti i nadražaj slepog creva su takođe moguće. Ne bi bilo dobro da se situacuija naglo pogorša, u trenutku kad niste u mogućnosti da budete adekvatno pregledani i lečeni.
      Stoga, molim, čim vam se ukaže prilika, otidjite na pregled kod gastroentrologa.