1. Dolihokolon na irigografiji

    Pitanje broj: #139738

    Kod Vas mi je urađena irigografija, sa zaključkom dr Bojana Vučinića: dolihocolon/dolihosigma. Pretpostavljam da bi neka vrsta načina ishrane, tj. "dijete" mogla da mi pomogne. Nažalost, na internetu sam našla nesto, ali samo na ruskom, koji ne razumem. Da li biste mogli da me uputite na neki sajt, članak ili da mi date neku drugu preporuku, vezanu za način ishrane?

    Odgovoreno: 02. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Dolihokolon i dolihosigma nisu bolest nego stanje organa. Sama reč govori da je crevo duže no uobičajeno. To je dosta česta pojava u našem narodu i ne znači po pravilu nikakvu životnu smetnju, niti potrebu za nekakvom terapijom. Jednostavno se prilagodite ishranom, kretanjem i uopšte životnim navikama i ne pravite problem od onoga što to ustvari i nije.