Poštovani,
    Kako da izvadim knjizicu za sina koji ima 8 god. ? Radim kod privatnika koji nije redovno uplatio doprinose i me mogu da overim tj. Da izvadim knjizicu novu. Da li mogu da izvadim knjizicu za sina na osnovu clana 22 stav1 zakona o zdravstvenom osiguranju? Ako mogu, objasnite mi gde, u kojoj filijali mogu to da zavrsim- u filijali prema mestu prijave ili prema skoli u kojoj ide, posto su razlicite opstine.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Vaš sin mora biti osiguran preko Vas kao član uže porodice. Knjižica Vašeg sina mora biti overena do 31.12.2009. bez obzira što poslodavac nije uplatio dospele doprinose za zdravstveno osiguranje. Obratite se matičnoj  Filijali zdravstvenog osiguranja.
      Pozdrav.