Poštovani,
    pijem Seroxat već godinu dana i neki dan preko. Zbog (agorafobija sa paničnim atacima) postepeno sam ga uvodila i ovih godinu dana sam na 20mg dnevno. Nisam pila nikakve druge antidepresive, samo Lorazepam na početku zbog nus pojava. Doktorka mi je prepisala postepeno skidanje, medjutim ja se bojim, i dalje imam malo straha na velikom otvorenom prostoru, i da se šetam na duže relacije, pa se plašim kako će mi tek biti kada budem prestajala sa lekom.
    Hvala vam u napred za vaš savet.

    Odgovoreno: 31. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Dejstvo leka ne prestaje prekidom uzimanja, a njegov antidepresivni učinak traje i po prestanku uzimanja leka. Ne oslanjajte se, u svakom slučaju, samo na lek, već morate koristiti i svoje snage, znanje, saznajne mogućnosti i racionalizaciju da se izborite sa tim