Postovana doktorice dragana, molim vas za pomoc! Prvo da vam se zahvalim na brzom odgovoru, veoma ste me obradovali. Kako se doktorice leci klaustofobija? Ja sam na cipalexu 20mg vec mesec dana i trebamo seliti na prolece. Muz ide sada, a ja i deca cemo biti ovde do proleca. Ja bih sa cerkom trebala sesti u avion i izdrzati let 2 ipo sata. Ja sam jako klaustofobicna i vec 2 godine idem stepenicama na 5 sprat, a ne liftom. Jako sam tuzna zbog moje psihicke bolesti. Kada god pomislim da se zatvaraju vrata od aviona i da nema izlaza van, ja pocnem toliko paniciti, gusi me i jako budem nervozna. Iz aviona nema bega napolje, draga moja doktorice molim vas za pomoc. Zivim u kanadi, nisam u nasoj zemlji, pa vas molim da mi kazete savet. Ovde su uzasno skupe psihoterapije, ne mogu da idem na njih. Da li ce mi ikada proci strahovi kao sto je klaustofobija od cipralexa ili je to nemoguce? Veliki pozdrav iz daleke zemlje i sa velikim postovanjem primite srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 25. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Cipralex uzimate samo mesec dana, sacekajte uskoro bi njegov pozitivan ucinak trebalo da se osetiali ne mozemo se osloniti samo na lek. Morate sebe trenirati na situacije kojih se plasite izlazuci se postepeno sve duse njima. Do putovanja cete biti vec mnogo bolje, a i za sam put cete se pripremiti. Bicemo u kontaktu!

      dr d. Krasic