Poštovana,
    Imam 23 god. i do pre godinu dve nisam imao problema sa žvakanjem hrane niti sa digestivnim traktom, a onda sam postepeno primetio da sve teže žvaćem i gutam neke vrste hrane, posebno ako se radi o npr. pečenom mesu ili sl. Stanje se sada toliko pogoršalo da mi treba puno vremena da sažvaćem i onu hranu koja inače nimalo nije žilava. Teško mi je da jedem čak i jabuku, kuvani kukurus, ćevape i sl. Imam sve zube na broju, iako je doduše svaki plombiran s obzirom da se lako kvare. Ono što me zbunjuje jeste činjenica da do 20-21 godine nisam imao problema te sada ispada da su mi zubi naprasno otupeli. Takođe više nisam siguran ni koliko se radi o problemu žvakanja, a koliko ja već imam od toga fobiju. Koji je Vaš savet?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 15. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Neophodan je neurološki pregled, da bi se utvrdilo da nije u pitanju slabost muskulature mišića žvakaća, jer zubi očigledno nisu problem. Tek nakon toga možemo govoriti o psihički uzrokovanom problemu.
      dr D. Krasić. Pozdrav.