Kakav je poremećaj F-29, koliko se leči, koliko se piju lekovi? Da li deca mogu da ga imaju, da li mogu naslediti tu bolest? Muž mi je ležao na psihijariji u Novom sadu, a predhodno lečen kod 4, 5 doktora. Sad zadnja dijagnoza je ova, dali su mu 5 vrste lekova, metoten, karbapin, mendilex, risar. Ali su doktori u Vrbasu promenili terapiju. Inače njegovi roditelji ne reaguju, negiraju simptome, on takođe ne pije terapiju iz Novog Sada. Koje su posledice ne uzimanja te terapije iz Novog Sada? Da li postoji rizik od suicida ako zatražim razvod? Koliko je izlečiva ta psihoza i kako se ponaša pacijent?
    Pozzzz, zahvalna unapred,
    Sanja

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovani,
      to su psihoze neorganskog karaktera, koje pod kontrolom lekara i terapijom, mogu imati povoljnu funkcionalnost. Ali naznačavam, da su neophodne redovne kontrole i vaša saradnja, ako ga volite i želite da nastavite život sa njim, što se tiče nasleđivanja sve se nasleđuje, ali za definitivno ispoljavanje bolesti nikada nije odgovoran samo jedan faktor
      dr Dragana Krasić