Poštovana doktorice,
    imam jedno pitanje za vas u vezi moga mentalnog stanja. Ne samo da imam klaustofobiju i da mi nije bilo moguće uraditi magnetno snimanje, nego strah od voženja auta daleko jer ću prestati disati i niko mi neće pomoći, strah od pijenja lekova, strah od aviona (zbog zatvorenog prostora) doktorice samo strah. Jako sam tužna zbog toga i ne znam ko mi može pomoći kada se bojim lekova. Imala sam dosta paničnih napada i dosta puta završila u bolnici. Jedini lek što sam uspela uzeti je ispod jezika aktivan 0.5mg koji deluje u roku od 2 minute. Imala sam jako puno stresa u životu, još uvek imam problema, ne znam se smijati, ne zanima me više muzika, nema osmeha na licu kada je sunčan lep dan. Po čitav dan sam u kući, stalno sam umorna i totalno nezainteresovana za aktivnosti van kuće. Nalazi krvi su mi uredu, štitna takođe izuzev 3 ciste najveća oko 5mm za koje ne znam mogu li praviti haos u mom organizmu. U mladosti sam imala tešku depresiju tačnije u 19 godini, sada sam 40 i ne bih želela da mi se ponovi životna priča. Sve se to počelo dešavati, strahovi i depresija prije 2 i po godine, pokušavam se izboriti sama ali mi ne ide od ruke. Zakazala sam za psihijatra sledeće nedelje ali se bojim da će i on biti razočaran i reći mi da ne dolazim kada budem odbila lekove (od straha). Ne znam šta da radim? Molim vas za bilo kakav savet jer ste vi lekar, ja ne mogu da verujem da se svega bojim, šta mi se desilo sa glavom? Veliki pozdrav i sa nestrpljenjem očekujem vaš odgovor jer vam pišem iz daleke Kanade

    Odgovoreno: 21. 05. 2009.
    • Postovana,
      vi jednostavno mučite samu sebe! Da li time bežite od suočavanja sa većim problemom koga izbegavate na taj način. Odgovorićete, ne ili možda i razmislite, ali nećete znati. Nećete jer se nalazi duboko pa ste ga nesvesni. Zato je i neophodno otići psihihatru i započeti kako tretman lekovima, tako i psihoterapiju. Ne bežite od lekova, oni postoje da bi ljudi zdravo funkcionisali i živeli!
      Srdacno
      dr Dragana Krasić