Poštovani,
    imam 21god. prije 3 mjeseca sam od svog neuropsihijatra dobila terapiju Ksalol i Plazeron na osnovu blage depresije izazvane gubitkom roditelja. Inače sam vrlo emotivne prirode podložna promjenama u raspoloženju. Već mjesec dana sam u fazi kada ne mogu da kontrolišem nagon za hranom ne jedem šta volim, više mi je cilj da pojedem velike količine hrane..toga sam svjesna ali kada trebam ne mogu prestati sa jelom. Ne znam da li je ovo normalno? Poznato mi je da postoji emocionalna glad, ali količine koje unesem u organizam prevazilaze i nivo potreba odraslog muškarca.
    Šta da radim, tačnije, koje metode treba da koristim kao pomoć sem odlaska neuropsihijatru?
    Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 10. 01. 2009.
    • Postovani,otisli ste psihijatru,dobili terapiju.Ne znam kada je to bilo,koliko ste dugo uzimali terapiju i da li ste jos na njoj.Da li mu ne verujete ili jednostavno Vam je ovo laksi nacin,pa mu se ne obracate ,sobzirom da ste mu se vec jednom javljali.Ako zeliteda to uradite sami,probajte jednostavno sa restrikcijom izazova u prostoru u kome ste,ako je to moguce zbog ostalih ukucana.Probajte sa nekom aktivnoscu,druzitese ,zaljubite... Srdacno Dr Dragana Krasic